Як виявити та позбутись кліщів на своїй ділянці: народні методи від досвідчених дачників

На щастя, існує кілька народних методів, які допоможуть вигнати кліщів з вашої ділянки.

Не секрет, що кліщі справді небезпечні, адже вони можуть переносити різноманітні захворювання. Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на 24 канал та Центр громадського здоров’я МОЗ України.

Які хвороби можуть переносити кліщі

В Україні існує кілька різних різновидів кліщів, і найбільш небезпечними є іксодові лісові кліщі, проте уникати зустрічі також потрібно і з луговими кліщами. Втім, далеко не всі кліщі переносять захворювання, але ті, які це роблять, можуть загрожувати людині близько 150 хворобами.

Серед найбільш небезпечних захворювань, які переносять кліщі, є:

  • кліщовий вірусний енцефаліт;
  • хвороба Лайма;
  • гранулоцитарний анаплазмоз;
  • Крим-Конго геморагічна гарячка;
  • моноцитарний ерліхіоз;
  • геморагічна гарячка з нирковим синдромом;
  • туляремія.

Як виявити кліщів

Для того, щоб знайти кліщів на ділянці, вам необхідно витерти піт рушником та покласти його на зарості високої трави. За кілька хвилин ви зможете помітити на цьому рушнику кліщів, що приповзуть на запах поту.

Крім того, коли починає теплішати, кліщі починають вилазити на землю – і вони найчастіше вони злазяться на купи старого сміття та листя. Тому рекомендується не затягувати процес з очищенням ділянки.

Народні методи боротьби з кліщами

Цим комахам не подобається запах полину, м’яти, базиліка та лаванди. Тож рекомендується садити ці запашні трави у себе на ділянці.

Також шкідники бояться й часнику. Для того, щоб позбутися кліщів на ділянці, потрібно змішати кілька зубчиків часнику зі столовою ложкою олії лаванди чи ялівцю та дати суміші настоятися. Через добу її потрібно процідити та додати туди ложку рідкого мила та дві склянки води. Цим розчином ви можете обробити ними газон. Робити це потрібно щодня протягом цілого тижня і кліщів – як і не було.

Дуже рідко можна побачити кліщів і на клумбах, де росте дуже багато ромашок. Річ у тому, що у цих квітах міститься піретрин, який кліщі терпіти не можуть. Тому ви можете висаджувати ці квіти на своїй ділянці.

Раніше НР писав про те, коли і як висаджувати розсаду помідорів у відкритий ґрунт.

0 Replies to “Як виявити та позбутись кліщів на своїй ділянці: народні методи від досвідчених дачників”