СБУ розпочала у Росії «залізничну Чорнобаївку»: що відомо

Фото: Експрес онлайн

Українські спецслужби підірвали ще один потяг у Бурятії.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на РБК-Україна.

Співрозмовники видання розповіли, що на Байкало-Амурській магістралі пролунав ще один вибух. Повідомляється про підрив потяга з паливом.

Як відомо, цей підрив став другим етапом спецоперації СБУ, на меті якого було виведення з ладу цієї важливої залізничної магістралі. Вона використовується окупантами в тому числі й для військової логістики.

Так, перший вантажний потяг було підірвано безпосередньо в Північномуйському тунелі. Щоб продовжувати рух потягів, росіяни почали використовувати об’їзний шлях, що проходить через так званий «Чортів міст».

Джерела видання зазначають, що все пішло за планом українських спецслужб. Під час проїзду потяга по цьому високому 35-метровому мосту спрацювали закладені в нього вибухові пристрої.

Як пишуть російські Telegram-канали, від вибуху загорілось 6 цистерн. Для локалізації пожежі, окрім пожежних автомобілів, прибув пожежний потяг.

Чортів міст являє собою напівкруглий віадук на Північному обході Байкало-Амурської магістралі. Його побудували у 1986 році, а рух потягів почався тільки з 1989 року. Проходить над річкою Ітикіт. Висота досягає 35 метрів.

Розташовується на характерних двоярусних опорах, єдиний у Росії міст такої конструкції. За даними з відкритих джерел, міст дещо розгойдується при проходженні по ньому важких потягів (з 2002 року такі по мосту не ходять, ходять тільки робочі поїзди, основний рух йде по Північному тунелю). Тож машиністи часто уникають цього маршруту і побоюються проїжджати мостом.

Нагадаємо, Лавров попросив «дати йому спокій» у відповідь на бойкот окремих міністрів в ОБСЄ.

0 Replies to “СБУ розпочала у Росії «залізничну Чорнобаївку»: що відомо”