Ізраїль запропонував бойовикам ХАМАС нове перемир’я: терористи відмовили

Фото: Delfi

Палестинський терористичний рух «ХАМАС» не погодився на пропозицію влади Ізраїлю про нове припинення вогню у Секторі Гази, яке мало тривати два місяці. У мережі припускають, що причиною відмови стала ліквідація ізраїльтянами 30% особового складу угруповання.

Такою інформацією на правах анонімності поділився високопосадовець з Єгипту, влада, якого разом з Катаром виступає посередником у переговорах між сторонами конфлікту. Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на агентство Associated Press.

Як повідомляє єгипетський чиновник, ХАМАС не підтримав пропозицію Ізраїлю щодо перемир’я. Лідери угрупування заявили, що не покинуть Сектор Гази. Крім того, вони вимагають, щоб ЦАХАЛ повністю покинула анклав та дозволила палестинським біженцям повернутися до своїх домівок.

Зазначається, що Ізраїль пропонував припинити вогонь на два місяці, щоб звільнити всіх заручників, захоплених бойовиками ХАМАС під час нападу на країну 7 жовтня 2023 року. В обмін на це влада зобов’язалася випустити з в’язниць «значну кількість» палестинських ув’язнених.

Також у рамках запропонованої угоди ізраїльський уряд дозволив вищому керівництву ХАМАСу мирно виїхати з Сектора Гази та переїхати до інших країн.

Наразі Єгипет та Катар продовжують працювати над угодою, яка має задовольнити обидві сторони конфлікту та зупинити цю війну.

Нагадаємо, в Турції розпочали розгляд заявки Швеції на вступ до НАТО.

0 Replies to “Ізраїль запропонував бойовикам ХАМАС нове перемир’я: терористи відмовили”