Як придбати житло за програмою «єОселя»: детальна інструкція

За допомогою державної пільгової програми кредитування «єОселя» українці отримали можливість придбати власне житло. Це процес можна умовно поділити на певні етапи.

Независимый Регион з посиланням на Новини Pro розповідає, як придбати житло за програмою «єОселя».

Крок 1. Оформлення кредиту

Для оформлення кредиту за програмою «єОселя» громадянину необхідно:

  • заповнити заяву онлайн через «Дію», обрати категорію і сімейний стан;
  • вказати дані про житло, доходи та контакти.

Обрати банк і відправити заяву. Фінансова установа надсилає рішення протягом доби. Людина протягом 30 днів має можливість розглянути та прийняти пропозицію.

Крок 2. Подання попередньої заяви в банк

Після того, як громадянин подав заяву в «Дії» та прийняв пропозиції банку, потрібно подати попередню заяву у фінансову установу. Для цього необхідно надати додаткові документи, таких як:

  • паспорт;
  • ідентифікаційний номер;
  • довідка про доходи тощо.

У фінансовій установі також мають уточнити ряд даних про заявника, включаючи сімейний стан, місце роботи та контактні дані. Крім того, деякі банки вимагають надати кредитку історію. Раз на рік її можна замовити безплатно на сайті Українського бюро кредитних історій.

Варто зазначити, що якщо у вас відсутня кредитна історія, необхідно надати відповідну довідку.

Вже після цього працівники банку самостійно формують заяву. Тривалість очікування відповіді може тривати від тижня до кількох місяців.

Крок 3. Пошук житла та додаткові витрати

Після того, як банк схвалив заяву на кредит, потрібно обрати житло, надати документи на нерухомість та відкрити рахунок у банку. На цьому етапі витрати включають:

  • комісії за обслуговування кредиту;
  • відкриття рахунку;
  • переказ коштів.

До того ж нерухомість, яка купується в іпотеку, обов’язково страхується за 0,25% на рік від її оціночної вартості. Додатково потрібно оплатити послуги нотаріуса, який засвідчить договір купівлі-продажу, зазвичай ці витрати діляться між продавцем і покупцем.

Придбання власного житла – це не завжди легкий процес, проте завдяки програмі «єОселя» він став більш доступним та зручним для багатьох українців.

Раніше НР писав про те, за яких умов податкова зніматиме гроші з рахунків українців.

0 Replies to “Як придбати житло за програмою «єОселя»: детальна інструкція”