Скільки українці платитимуть за воду у 2024 році: зміни торкнуться не всіх

Фото: 24 канал

Однак підвищення тарифів торкнеться мешканців не всіх міст країни, а лише восьми з них.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на портал Today.ua.

В Національній комісії, яка здійснює державне регулювання у сферах енергетики та комунальних послуг (НКРЕКП) пояснюють, що зростання тарифів обумовлено тим, що водоканали багато років скаржаться на недофінансування, яке посилилося після повномасштабного вторгнення.

Про майбутнє підвищення тарифів стало відомо з проєкту постанови «Про встановлення тарифів на централізоване водопостачання та централізоване водовідведення», який розмістили на сайті регулятора. Перегляд цін на водопостачання та водовідведення планувався ще минулого року, але його довелося відкласти. Однак у 2024 році труднощі водоканалів нікуди не поділися.

Зазначається, що підприємствам бракує коштів, щоб очищати воду, покривати витрати електроенергії, зарплати співробітникам та інші витрати, а борги споживачів суттєво виросли. Тому у 2024 році очікується підвищення цін на водопостачання, яке пройде у два етапи: з 1 квітня (12% подорожчання) та з 1 липня (14% подорожчання).

Тарифи на воду виростуть лише у восьми містах: Києві, Черкасах, Броварах, Хмельницькому, Нікополі, Дніпрі, Вінниці та Рівному. Для кожного з міст буде встановлена своя ціна, наприклад, кияни з квітня платитимуть 40,77 грн/кубометр, а з липня — 46,80 грн/кубометр. Питання підвищення тарифів хочуть розглянути найближчим часом.

Раніше НР писав про те, кому з пенсіонерів можуть підвищити виплати на 51%.

0 Replies to “Скільки українці платитимуть за воду у 2024 році: зміни торкнуться не всіх”