Як відрізнити серцевий напад від панічної атаки: відповідь кардіолога

Фото: УП

Такі стани можуть викликати тривогу та сильне емоційне перезбудження, проте вони мають суттєві відмінності, які потрібно розрізняти.

Про те, як діяти, коли дійсно виникають такі стани, розповідає Независимый Регион з посиланням на Instagram-сторінку кардіолога Наталії Іванюк та сайт Doc.ua.

Основні симптоми

Серцевий напад характеризується таким основними симптомами:

  • біль у грудях, який може іррадіювати до руки, шиї, щелепи;
  • сильна слабкість, пітливість, нудота та блювота.

Панічну атаку можна розпізнати через відчуття тривожності, страху. Також може спостерігатися тахікардія, пітливість, дрижання, відчуття втрати контролю або небезпеки та фізичний біль в грудях.

Кардіолог зауважила, що серцевий напад може розвиватися протягом кількох хвилин, і без негайного лікування може стати причиною інфаркту міокарда.

Панічна атака зазвичай триває від 5 до 20 хвилин. Незважаючи на те, що вона може бути дуже жахаючою, вона не є небезпечною для життя.

Якщо ви відчуваєте ці симптоми, необхідно одразу ж звернутися за медичною допомогою. Тільки кваліфікований лікар може правильно поставити діагноз і надати належне лікування.

Як діяти під час панічної атаки

  • Під час панічної атаки пам’ятайте про те, що ці почуття пройдуть і не завдадуть фізичної шкоди, хоч би якими страшними вони здавались у той час.
  • Намагайтеся дихати повільно та глибоко, концентруючись на кожному вдиху.
  • Різкі звуки часто можуть посилити панічну атаку. Якщо є можливість, краще знайдіть спокійніше місце.
  • Коли вас переповнюють тривожні думки, почуття чи спогади, концентрація на якомусь предметі у навколишньому середовищі може допомогти вам відчути себе заземленим.
  • Прогуляйтеся чи зробіть легку зарядку.
  • Тримайте лаванду під рукою – вона вважається популярним засобом для зняття стресу та розслаблення.

Нагадаємо, в Україні розпочали підготовку до потенційної пандемії «хвороби Х».

0 Replies to “Як відрізнити серцевий напад від панічної атаки: відповідь кардіолога”