Чому смартфон починає «гальмувати» і як вирішити проблему

Якщо встановлене залізо не має необхідної обчислювальної потужності, а швидкість читання і запису на його накопичувачі невелика, то пристрій просто не здатний працювати стабільно, незважаючи на всі спроби оптимізації.

Однак проблеми з гальмуванням Android-пристрою виникають не лише у дешевих моделей. Які причини «гальмування» пристрою і як вирішити проблему, розповідає Независимый Регион з посиланням на Politeka.

Режим економії енергії на Android

Кожен смартфон має режим економії енергії, призначення якого збільшення автономності пристрою. Звісно, це супроводжується деякими жертвами. Після активації цього режиму багато функцій відключаються. Наприклад, частота оновлення екрана знижується з 120 Гц до 60 Гц, що може створити враження, наче телефон підгальмовує.

Якщо режим економії енергії вмикається на телефоні автоматично, тобто без вашої участі, варто звернути увагу на заряд пристрою. Найчастіше це відбувається, коли пристрій знаходиться на межі розрядки. В такому разі рекомендується підтримувати заряд батареї вище 20% і періодично перевіряти налаштування, щоб переконатися, що енергозберігаючий режим вимкнено.

Що таке тротлінг процесора

Всі смартфони схильні до тротлінгу, тобто примусового зниження продуктивності пристрою для зниження температури процесора. Зазвичай це відбувається, коли пристрій перебуває на піку своїх технічних можливостей, через що сильно нагрівається, проте, зниження продуктивності може статися і при постійно високій яскравості екрану або використанні смартфону в спеку.

Висока температура пристрою знижує продуктивність процесора у кілька разів. Варто зазначити, що вираженість троттлінга залежить від процесора.

Чому важлива пам’ять смартфона

Є помилкове припущення, що пам’ять телефону впливає лише на обсяг даних, які можна зберігати на пристрої. Але це не так. Стан пам’яті на Android також має вплив на швидкість читання та запису даних.

Заповнення пам’яті на смартфоні може стати причиною уповільнення роботи пристрою. Цей ефект стає особливо помітним, коли вільно залишається менше 20% загального обсягу накопичувача. Тому у 2024 році 128 ГБ пам’яті є недостатніми, навіть для користувачів, які рідко фотографують та використовують мобільний пристрій переважно для роботи.

Проблеми фонового режиму на Android

Під час експлуатації смартфона заповнюється не лише внутрішня, а й оперативна пам’ять. Це зазвичай відбувається, коли користувачем відкрито багато програм. Однак, деякі програми налаштовані на те, щоб працювати у фоновому режимі навіть без запуску. В результаті це призводить до виникнення лагів.

Чим більше програм працює у фоні, тим гірше працює смартфон. Якщо ваш телефон часто гальмує, необхідно зайти в налаштування та видалити усі програми на автозавантаженні, прибрати зайві та ті, якими не користуєтеся (не системні).

Оптимізація Android та додатків

Незалежно від потужності процесора, встановленого у смартфоні, він не ефективно працюватиме, якщо виробник не забезпечить належної оптимізації прошивки. Іноді після встановлення нового оновлення Android починаються проблеми з гальмуванням. На щастя, у подальших поновленнях ситуація покращується.

Раніше НР писав про те, lо якого відсотка потрібно заряджати телефон, щоб не «вбити» батарею.

0 Replies to “Чому смартфон починає «гальмувати» і як вирішити проблему”