Стало відомо, хто здійснив кібератаку на Київстар

Він заявив, що розслідування кібератаки на мобільного оператора «Київстар», яку в грудні минулого року здійснило хакерське угруповання SandWorm, підпорядковане російському ГРУ, буде передане до Міжнародного кримінального суду в Гаазі.

Таку заяву зробив керівник Департаменту кібербезпеки Служби безпеки України Ілля Вітюк. Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на його інтервʼю «Укрінформу».

Зазначається, що СБУ співпрацюючи із кіберекспертами, активно проводить збір доказів діяльності цього хакерського угруповання. Проводиться аналіз систем, які постраждали, а також оцінюються збитки, що були завдані кібератакою. Крім того, українська спецслужба звернулася по допомогу до міжнародних партнерів для збору повної інформації щодо інциденту. По завершенню всіх експертиз і оформленні підозр зібрані матеріали направлять до Міжнародного кримінального суду для притягнення до відповідальності винних у кібератаках.

«Ми працюємо, щоб за нашим законодавством оголосити підозри, а надалі передати ці справи в МКС. Воєнних злочинців мають судити на міжнародному рівні», — зазначив Ілля Вітюк, наголошуючи, що кібератаки по цивільній інфраструктурі мають бути визнані воєнними злочинами.

Ілля Вітюк додав, що у межах кримінального провадження ДКІБ проводить опрацювання всіх учасників вертикалі, причетних до атаки.

Він додав, що відповідати за атаку має відповідати не тільки хакер, а й керівник військової частини чи спецслужб, який здійснював дану деструктивну діяльність.

За його словами, у світі налічується лише три кейси, коли оголошували підозри хакерам за кібератаки на інфраструктуру. Причому один із них — якраз результат СБУ.

Раніше НР писав про те, які пристрої від Apple стали застарілими та що потрібно знати їх власникам.

0 Replies to “Стало відомо, хто здійснив кібератаку на Київстар”