Про що фільм «Будинок «Слово» та скільки він зібрав за три тижні у прокаті

Фільм вже подивилися більше 83 тис. глядачів. Прокат вирішили продовдити, так що остаточні касові збори картини будуть відомі пізніше.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на Zahid.net.

Про що фільм «Будинок «Слово»

Кінострічка режисера Тараса Томенка розповідає про історію українських письменників доби «розстріляного відродження», яких влада поселила в одному будинку нібито для того, щоб створити ідеальні умови для творчості, а насправді для повного контролю. Мешканцями цього будинку були Микола Хвильовий, Павло Тичина, Остап Вишня, Лесь Курбас, Валер’ян Підмогильний та інші.

Знаменитий будинок «Слово» збудований за особистим наказом Йосипа Сталіна у Харкові у 1927 році. Творці фільму нагалошують, що усі письменники стали учасниками експерименту, який був спрямований на виведення нового типу радянського письменника. Влада прагнула отримати тотальинй контроль над процесом творчості, щоб створити єдиний художний метод соціалістичного реалізму. Втім, не кожен з письменників погоджується оспівувати культ Сталіна.

Одного дня у будинку з’являється нікому не відомий автор Володимир Акімов. Після його появи у будинку почалися дивні події.

Світова прем’єра фільму відбулася на 37-му Варшавському кінофестивалі у 2021 році, а українська – на фестивалі «Миколайчук OPEN».

За фільм «Будинок «Слово» Тарас Томенко отримав національну кінопремію «Золота дзиґа» як найкращий документальний фільм. Сценаристкою обох картин була письменниця Любов Якимчук.

Раніше НР писав про те, що Усик зніметься у голлівудському фільмі разом із відомими акторами.

0 Replies to “Про що фільм «Будинок «Слово» та скільки він зібрав за три тижні у прокаті”