Дипломати ООН розповіли про день, коли в Україні розпочалася війна

Фото: Факти

Напад РФ став для багатьох шоком: це був неочікуваний крок російського диктатора Володимира Путіна, а Кремль, схоже, не потурбувався навіть про те, щоб попередити про свої плани постійного представника Росії в ООН.

Про це розповідає Независимый Регион з посиланням на фільм британського BBC «Путін проти Заходу: На війні». Журналісти поспілкувались з дипломатами, щоб дізнатись, що вони відчували у той момент.

Цинізм в тому, що Росія напала на Україну тоді, коли йшло засідання ООН з приводу запобігання війні. На кадрах зафільмовано, як посли країн ООН розгублено хапаються за телефони, щоб прочитати новини – Росія напала на Україну, російська авіація бомбардує українські міста, війська перейшли кордон.

«Ви майже чуєте, як мобільні телефони в беззвучному режимі ніби вібрують. Мій російський колега Василій Небензя дивиться на свій телефон. Він бачить новини, тому що йому явно не сказали, що Росія збирається вторгнутися», – сказала постійна представниця Великої Британії при ООН Барбара Вудворд.

За словами постпреда США в ООН Лінди Томас-Грінфілд, передбачити таку зухвалість було вкрай важко. Дипломати на той момент цілком усвідомлювали, що російський напад станеться, але ніхто не очікував, що Путін піде війною на Україну саме під час засідання ООН з приводу запобігання війні.

Постійний представник України при ООН Сергій Кислиця згадує, що навіть російський постпред Василь Небензя того дня був буквально прибитий цією новиною. Схоже, що Кремль вирішив не повідомляти його про рішення почати війну.

Генеральний секретар ООН Антоніу Гуттеріш описав емоції 24 лютого, як розпач, розгубленість, та відчуття того, як руйнується усе, над чим ти працював. 

«Основна причина існування ООН – це підтримка миру. Коли у вас є постійний член Ради Безпеки, який вторгається в іншу країну… ви бачите, що ваша місія руйнується», – зазначив він.

Нагадаємо, у Японії зробили нову пропозицію Росії щодо Курил.

0 Replies to “Дипломати ООН розповіли про день, коли в Україні розпочалася війна”