Коли в Україні збільшать виплати при народженні дитини і скільки будуть платити

Наразі в державі відсутні необхідні для цього кошти, адже «кожна гривня, зароблена українським бюджетом, йде на підтримку українських військових.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на заяву прем’єр-міністра Дениса Шмигаля в ефірі телемарафону.

Глава Кабміну зазначив, що можливість мотивувати українців народжувати дітей за допомогою великих виплат може з’явитися лише у випадку залучення «додаткових коштів від партнерів». Водночас Шмигаль додав, що така ініціатива надзвичайно важлива, однак наразі в бюджеті немає коштів на її реалізацію.

«Подібні ініціативи (ред. – підвищення виплат на дітей) надзвичайно важливі, їх потрібно обробити з погляду джерела фінансування. Сьогодні кожна гривня, зароблена українським бюджетом, йде на підтримку Сил безпеки та оборони. Якщо ми зможемо залучати додаткові кошти від партнерів на ці цілі (ред. – виплати), це буде чудово і працюватимемо з Мінфіном, щоб мотивувати молоді українські сім’ї заводити якнайбільше дітей», – заявив прем’єр.

Глава уряду погоджується з тим, що фінансова підтримка від держави відіграє одну з ключових ролей у вирішенні українців заводити дітей. Іншими важливими чинниками, як він вважає, є стабільність та безпека.

Скільки хочуть виплачувати при народженні дітей

Такою заявою главу уряду, ймовірно, відреагував на подання до Верховної Ради законопроєкту про збільшення виплати допомоги при народженні дитини з поточних 41,28 тисяч грн до понад 384 тисяч. У такий спосіб парламентарії планують підвищити рівень держпідтримки сімей з дітьми, а також простимулювати народжуваність.

Нардепи пропонують прив’язати розрахунок допомоги при народженні дитини до розміру прожиткового мінімуму, встановленого на період її появи на світ. Отож, якщо законопроєкт підтримають у Раді:

  • на першу дитину сім’я отримає допомогу в розмірі, кратному 150 розмірам прожиткового мінімуму – станом на березень 2024 року, це 384,5 тисяч грн;
  • на другу дитину – у 100 прожиткових мінімумів, це 256,3 тисяч грн;
  • на третю і кожну наступну дитину – у 50 прожиткових мінімумів, тобто по 128,2 тисяч грн.

Водночас одноразова виплата, яку сім’я отримає відразу після народження дитини, дорівнюватиме 20 розмірам прожиткового мінімуму. Нині це 51,3 тисяч грн.

«Інша сума допомоги на першу-третю та кожну наступну дитину виплачується протягом наступних 36 місяців рівними частинами в порядку, встановленому Кабінетом міністрів України», – йдеться у документі законопроекту.

Водночас, існують і ризики такого різкого підвищення розміру виплат. Так, критики подібних заходів зазвичай звертають особливу вагу на те, що особи з верств населення, схильних, наприклад, до різних залежностей, можуть почати заводити дітей виключно заради виплат. А це у довгостроковій перспективі може обернутися для держави проблемами, пов’язаними з вихованням таких дітей у несприятливих та навіть небезпечних умовах.

Виходом із ситуації, як зазначається, може стати створення обмежувальних заходів. Вони будуть спрямовані на те, щоб максимально скоротити випадки народжуваності дітей заради грошей.

Раніше НР писав про те, які категорії українців зможуть отримати грошову допомогу від ООН.

0 Replies to “Коли в Україні збільшать виплати при народженні дитини і скільки будуть платити”