В ЄС б’ють на сполох: стало відомо, наскільки ще вистачить снарядів ЗСУ

Фото: DW

Відомо, що влада Німеччини проводить таємні переговори щоб укласти угоду з Індією про постачання боєприпасів Україні.

Про це пише Независимый Регион з посиланням на Der Spiege. Джерело видання повідомляє, що боєприпаси у ЗСУ можуть закінчитися вже у червні цього року.

У зв’язку з цим ЄС на чолі з ФРН звертається до країн Африки, Азії, Балкан, які, за їхніми даними, мають великі запаси військової зброї. Щодо індійських снарядів видання пише, що у Нью-Делі відмовляються продавати снаряди для Збройних сил України аби не псувати відносини з Росією, з якою в них налагоджені торгівельно-економічні зв’язки.

Варто зазначити, що арсенал індії включає сотні тисяч артилерійських снарядів. Як повідомляють джерела, саме через посередників Берлін веде неофіційні переговори із керівництвом азійської країни. Не виключено, що Німеччина може укласти аналогічні угоди з арабськими країнами, деякі з яких мають великі запаси боєприпасів.

Цього року ФРН виділяє на допомогу Україні 7 млрд євро, більша частина з яких піде на закупівлю зброї.

Керівник спеціального штабу з питань України в німецькому Міністерстві оборони Крістіан Фрейдінг зазначив, що відомство шукає нові джерела на придбання снарядів, не виключено, що мова йде і про східні напрямки.

«На жаль, артилерійські та зенітні боєприпаси не так широко доступні по всьому світу», – заявив Фрейдінг.

Нагадаємо, Макрон збирає у Парижі конференцію з підтримки України.

0 Replies to “В ЄС б’ють на сполох: стало відомо, наскільки ще вистачить снарядів ЗСУ”