Росіянин подав до суду на Путіна через інтервʼю з Карлсоном

Фото: РБК-Україна

Причиною стало в інтерв’ю російського диктатора американському пропагандисту Такеру Карлсону.  

Антонов звинуватив Путіна в реабілітації нацизму, адже той заявив, що поляки «загралися і змусили Гітлера розпочати Другу світову війну», яка почалася з нападу нацитської Німечиини на Польщу. Про це пише Независимый Регион з посиланням на «Сибирь. Реалии».

Політик вимагає притягнути главу Кремля до відповідальності за кримінальною статтею.

«Чому почалася війна першого вересня 1939 року саме з Польщі? Вона була незговірливою. Гітлеру нічого не залишалося під час реалізації його планів розпочати саме з Польщі», — заявив російський президент в інтерв’ю.

Антонов зазначає, що у цій тезі міститься склад злочину за статтею КК: «заперечення фактів, встановлених вироком Міжнародного військового трибуналу для суду та покарання головних військових злочинців європейських країн осі, схвалення злочинів, встановлених зазначеним вироком».

У своїй заяві він зауважив, що Путін «вчинив цей злочин за обтяжливих обставин»: з використанням свого службового становища, а також з «використанням засобів масової інформації чи інформаційно-телекомунікаційних мереж, у тому числі інтернет». Слідчий комітет зареєстрував заєву опозиціонера.

У виданні зазначають, що Антонов наразі знаходиться за межами Росії, адже виїхав ще влітку 2022 року. Наразі він є головою «Комітеу-2024» — об’єднання російських опозиційних політиків проти узурпації влади в РФ.

«Сибирь.Реалии» також зауважили, що це вже не вперше, коли на Путіна подають до суду. Раніше це робив правозахисник Владислав Нікітенко, якого після подання заяви засудили на три роки у справі про «дискредитацію» російської армії. Втім, згодом строк скоротили до одного місяця.

Нагадаємо, в Польщі відреагували на звинувачення Путіна у початку Другої світової війни.

0 Replies to “Росіянин подав до суду на Путіна через інтервʼю з Карлсоном”