Канада підпише з Україною важливу угоду: про що йдеться

Фото: Інтерфакс

Після підписання угоди про безпекову співпрацю з Великою Британією розпочались переговори про подібний договір з Канадою. Країна вже надіслала проєкт цієї угоди Києву.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на «Європейську правду». Посол Канади в Україні Наталка Цмоць, розповіла, що Київ вже отримав проєкт угоди. При цьому вона зазначила, що в Отаві наполягають на тому, що це має бути угода про «безпекові запевнення». За її словами, переговори щодо угоди планують закінчити за кілька тижнів.

«Я дуже рада вам повідомити, що в п’ятницю Канада вислала до Ігоря Жовкви копію (проєкту) угоди, щоб розпочати детальніші переговори, щоб за кілька тижнів закінчити переговори між Канадою і Україною», – заявила вона.

Зазначається, що Канада хоче створити документ, який надасть саме безпекові запевнення. Посол зауважила, що цей підхід є спільним для G7.

«Серед держав G7 є прагнення надати Україні ці запевнення, і це – термінове питання», — сказала вона.

Цмоць додала, що ухвалення такої безпекової угоди відповідатиме домовленостям лідерів двох країн.

Як заявила посол, прем’єр-міністр Трюдо ще у вересні під час зустрічі з президентом Зеленським заявив, що Канада прагне покласти на папір свої зобов’язання щодо багаторічної підтримки для того, щоб наша країна була впевнена у передбачуваності такої підтримки в подальші роки.

Нагадаємо, Швейцарія надасть Україні 1,5 млрд франків і організує глобальний саміт миру.

0 Replies to “Канада підпише з Україною важливу угоду: про що йдеться”