Україна може отримати від США ЗРК «Оса-АКМ», які їй передасть Еквадор

Фото: РБК-Україна

Дані комплекси протиповітряної оборони планують в подальшому передати Україні.

Про це повідомляє Независимый Регион з посиланням на Іnfodefensa.com та Militarnyi.

У матеріалі вказано, що угодою передбачено передачу Еквадору нових американських систем, моделі та тип яких не розкривається. Крім того, домовленість передбачає навчання, підтримку, поставку комплектуючих та постійну технічну допомогу.

Наразі не відомо про стан ЗРК «Оса-АКМ», які планують передати американській стороні.

Загалом на озброєнні Сухопутних військ та Повітряних сил Еквадору стоїть 12 комплексів 9K33 «Оса-АКМ», які раніше були придбані в України.

Раніше з’явилася інформація про домовленість між державами щодо обміну старих радянських зразків озброєння загальною вартістю 200 мільйонів доларів на сучасне обладнання. Дана угода мала бути завершеною до кінця січня поточного року.

На озброєнні армії Еквадору перебуває значна кількість зразків систем та боєприпасів виготовлених за часів СРСР або в РФ. Йдеться, зокрема, про важке озброєння (серед якого гранатомети РПГ-7 та автоматичні гранатомети АГС-17). Крім того, Кіто має широкий спектр радянського зенітного озброєння (зенітні кулемети ЗПУ-1/2/4, автоматичні гармати ЗУ-23-2, переносні зенітні комплекси «Ігла» та «Стріла-2».

Нагадаємо, Рада схвалила у першому читанні законопроект про мобілізацію.

0 Replies to “Україна може отримати від США ЗРК «Оса-АКМ», які їй передасть Еквадор”