Дитячий самокат: чи корисно їздити, з якого віку можна, які є міфи про самокати для дітей

Дбайливі батьки завжди бажають дітям найкращого. А що може бути кращим за час, проведений на свіжому повітрі у веселій компанії за цікавими заняттями? Такими, як, наприклад, катання на самокаті? Але дехто стверджує, що самокат для дитини може бути шкідливим. Так це чи ні, і яка користь від катання дійсно існує, дізнайтесь у нашій статті.

Чим самокат корисний для дитини

Беззаперечна користь катання на самокаті полягає в необхідності задіювати різні групи мʼязів. Коли ми їдемо на велосипеді, працюють мʼязи ніг. Самокат потребує підключення преса та спини.

Катання на самокаті приносить велику користь:

  • вчить тримати рівновагу;
  • тренує вестибулярний апарат;
  • сприяє розвитку координації рухів.

Катання не потребує великого напруження мʼязів, тому цей транспортний засіб полюбляють і діти, і дорослі. Жоден тренажер не в змозі захопити малюка так, як дитячий самокат, з яким можна не розлучатися навіть вдома. Хіба на велосипеді можна їздити по квартирі? Звичайно ж, ні, а ось на маленькому самокаті — запросто.

Фізична активність вдома чи на вулиці дуже корисна для дитячого організму. Тренування позитивно впливають на розумові здібності та дозволяють виплеснути надлишок невичерпної дитячої енергії.

Чи є шкода від самоката для дитини: розвіюємо міфи

Твердження, що кататися дитині на самокаті шкідливо, — упередження, якого треба позбутися.

Міф №1: Від катання на самокаті дитина отримує порушення осанки

Не перший погляд, у цьому твердженні є логіка, але немає наукового обґрунтування. Насправді під час активної їзди дитина дуже часто змінює положення тіла, тому ніякі зміни в хребті малюку не загрожують. Набагато небезпечніші з цього боку заняття за шкільною партою, коли малюк приймає вимушену пасивну позу й перебуває в ній більше ніж півгодини.

Батьки можуть нагадувати дитині про необхідність поміняти опорну ногу, але більшість малюків робить це інтуїтивно, щоб не перевтомлювати одну сторону тіла.

Міф №2: Самокати травмонебезпечні

Звичайно, іноді трапляються випадки падінь чи забиттів. Самокат є одним з найбезпечніших транспортних засобів для дітей. Дитячі моделі розроблені з урахуванням усіх вірогідних ризиків. Виробники цієї групи товарів зацікавлені в здоровому розвитку дітей, тому роблять дитячі самокати максимально безпечними.

З роликів, скейтів або велосипедів падати набагато страшніше: вони вищі і не мають опори. До того ж самокат не може розвивати небезпечну швидкість, яка і стає причиною серйозних травм. Самокати більш маневрені та легко зупиняються.

З якого віку можна кататися

Самокат, мабуть, перший різновид транспорту, до якого можна допустити малюка. Фахівці стверджують, що кататися можна тоді, коли малюк починає добре ходити. Зазвичай це у 2-2,5 роки. Для початківців купують безпечні триколісні моделі. У 4-5 років дитину можна пересаджувати на двоколісний самокат.

0 Replies to “Дитячий самокат: чи корисно їздити, з якого віку можна, які є міфи про самокати для дітей”