Як створити фінансову подушку і для чого вона потрібна

Такі заощадження допоможуть бути готовими до різних непередбачуваних витрат, які можуть виходити за рамки щомісячного бюджету.

Про це розповідає Независимый Регион з посиланням на слова економіста Павла Шеремета в інтерв’ю РБК-Україна. Експерт пояснив, скільки потрібно відкладати від свого доходу.

Скільки потрібно заощаджувати

Насамперед, як наголошує екперт, ніколи не пізно почати відкладати гроші. Ви просто повинні вирішити, в якому обсязі це робити, зважаючи на ваші статті доходів на витрат.

«Для себе я зробив такий висновок: я б сказав, що 15-30% від доходу треба відкладати. Треба виробити внутрішню дисципліну, що це недоторканний запас», — радить економіст.

Водночас якщо ваші доходи дозволяють відкладати більше, робіть це. Однак, якщо ваша життєва ситуація вимагає більше видатків, не засмучуйтесь. Просто тоді потрібно відкоригувати стан фінансової подушки, тому що певний час заощаджень не було.

За словами економіста, кредит у банках вважається негативним заощадження і з цим потрібно бути обережним. Шеремета наголосив, що перед оформленням кредитів, варто оцінити свою здатність їх повертати.

При цьому він зазначив, що цінує людей, які живуть за принципом не брати кредитів взагалі.

Скільки заощаджують у світі та в Україні

Експерт повідомляє, що нормальний рівень заощаджень у світі становить 25-30%. В Україні він становить 13%, а в Китаї — 45%.

Раніше НР писав про те, кому з пенсіонерів можуть підвищити виплати на 51%.

0 Replies to “Як створити фінансову подушку і для чого вона потрібна”